Da Food Mart

Product 1

Fresh Apples

Price: $3.99 per lb

Product 2

Organic Bananas

Price: $1.29 per lb

Product 3

Whole Grain Bread

Price: $4.50 each

Product 1

Fresh mango

Price: $3.99 per lb

Product 1

pear

Price: $3.99 per lb

Product 2

Organic Grape

Price: $1.29 per lb

Product 3

onion

Price: $4.50 each

Product 4

Fresh Milk

Price: $2.99 per gallon

Product 5

Cheddar Cheese

Price: $5.49 per block

Product 6

Fresh Carrots

Price: $2.50 per bunch

Product 7

Juicy Oranges

Price: $3.75 per lb

Product 8

Ground Beef

Price: $6.99 per lb

Product 9

Brown Rice

Price: $2.99 per bag

Product 10

Frozen Peas

Price: $1.99 per bag

Product 11

Greek Yogurt

Price: $4.49 per tub

Product 12

Almond Butter

Price: $8.99 per jar

Product 13

Sweet Potatoes

Price: $1.79 per lb

Product 14

Spinach Leaves

Price: $2.50 per bag

Product 15

Chicken Breast

Price: $7.49 per lb

Product 16

Honey

Price: $5.99 per jar

Product 17

Granola

Price: $4.99 per pack

Product 18

Tomato Sauce

Price: $3.25 per can

Product 19

Avocado

Price: $1.50 each

Product 20

Coconut Water

Price: $3.99 per bottle

Product 21

Maple Syrup

Price: $6.99 per bottle

Product 22

Broccoli

Price: $2.50 per bunch

Product 23

Eggplant

Price: $1.99 each

Product 24

Strawberries

Price: $3.49 per pint

Product 25

Almond Milk

Price: $3.99 per carton

Product 26

Trail Mix

Price: $6.50 per bag

Product 27

Peanut Butter

Price: $4.99 per jar

Product 28

Cucumber

Price: $1.25 each

Product 29

Black Beans

Price: $1.79 per can

Product 30

Potatoes

Price: $5.90

Product 31

pepper

Price: $5.90